O LUCKY


Lucky
bydlí na půdě u kostela v Písku se svou první láskou Danem, dvěma holčičkami (desetiletou Bohyní a čtyřletou Šušu), kocourem Vaškem a červeným foťákem na krku. Miluje detaily a obdivuje kouzlo okamžiku. Nesnáší bezmoc. A vadí jí špinavý uši:).

Začalo to blogem:

Celé je to jedna velká náhoda. Můžou za to hormony. Po narození mé druhé dcery jsem jednou rukou kojila a druhou brouzdala na internetu, objevila jsem svět blogů, sociálních sítí a začala sdílet. Kamarádka Míša mi ukázala Pinterest a jednoduchý online program na úpravu fotek Picmonkey, založila jsem si blog o věcech všedně nevšedních, napsala Rose Mitnik poděkování za inspiraci, ta si u mě objednala dva polštáře pro svoje kluky, pozvala mě na setkání blogerek do Prahy a teď už si to všechno žije tak nějak svým životem. Vždycky jsem ráda fotila a toužila si psát deník, chyběla mi však sebekázeň, s podporou sledujících to jde tak nějak líp. Nic jsem od blogu nečekala a dostala jsem toho spoustu: nové známosti, příležitosti, výzvy, podněty, prostor, archiv... Sice už nepíšu zdaleka každý den, ale rozhodně se nechystám skončit. 

A co bylo dál?
Děti povyrostly, uvolnily se mi obě ruce a já začala profesionálně fotit, navrhovat a společně s manželem truhlářem v limitovaných počtech vyrábět a prodávat pod značkou By Lucky jednoduše pěkné věci. Ráda zkouším a vypichuju klady, hraju si s kontrasty, recykluju, kombinuju materiály a struktury. Stále jsem s něčím nespokojená, pořád mi něco schází a často mi přijde, že většina věcí je zbytečně složitá, naprosto nepraktická, drahá a ještě ke všemu ošklivá.  
Nikdy jsem nic takového neplánovala, vystudovala jsem sice Soukromou střední výtvarnou školu (obor textilní a oděvní výtvarnictví), ale o zajímavé práci v oboru se mi v Písku mohlo jenom zdát. Byla jsem smířená s tím, že práce pro mě jednou bude jenom prací. 
Nakonec dělám všechno, co mám ráda, doma, obklopená těmi, které miluju. 

Hodně fotím, málo spím, navrhuju a prodávám jednoduše pěkné věci a to všechno sdílím se spoustou lidí.  

Někdy mám pocit, že jsem jenom divák, ale dost se mi to líbí:-).

L♥
 

6 komentářů:

 1. :) špinavý uši... Tak tomu naprosto rozumím.....a bohužel mám tu úchylku do nich nenápadně nahlížet :)))))
  Přeju věrnou múzu..... :)
  Kat....

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné (((-: Máme hodně společného

  OdpovědětVymazat
 3. jéé, teď jsem vás objevila, je to milé, jak to takhle píšete, s lehkostí bytí, já miluju nálezy u kontejnerů, už jsem tím pověstná:) zdravím z Přerova, momentálně zachumeleného a pořád padá to božské andělské bílé ticho...Lenka K.

  OdpovědětVymazat