pondělí 26. října 2015

BEZ DECHU

Celé to bylo dechberoucí. 
V době, kdy pomoc je potřeba na každém rohu. V době, kdy je na každém rohu pořádaná nějaká sbírka. V době, kdy už pomalu začínáme být otupělí z toho všeho neštěstí kolem. Mě ta částka prostě překvapila. Na sen Honzy Bicka bylo na sobotní charitativní akci vybráno neuvěřitelných 50 100Kč!!!
Je úplně jedno, že v tu chvíli byla částka na vydání knihy už kompletní. Výtěžek a zbylé prostředky poputují na konto Nadačního fondu Klíček, který pomáhá rodinám umírajících dětí trávit své poslední dny co nejpříjemněji, mimo nemocniční prostředí. 
Bylo mi ctí být součástí, protože to bylo tak strašně správný.
Byl to vlastně geniální nápad. Nabídnout profesionální služby na netradičním místě za symbolickou cenu. Zrodil se v hlavě Hance a Janě, které Honzu dobře znaly. Oslovily kamarádky, příbuzné, známe i neznámé, které měly co nabídnout. Jedna poskytla prostory, druhá zajistila hračky do dětského koutku, další tiskla letáky, jiná pekla pohoštění. Ale ty nejdůležitější byly: kosmetičky, kadeřnice, manikérky, fotografka, které se celé odpoledne ani nenapily a jely... a malovaly a foukaly a aranžovaly a zkrášlovaly a děkovaly a to vše bez nároku na honorář. Největším kaufem bylo, že jejich služeb využily i organizátorky, které v pozdějších hodinách dražily šaty věnované svatebním salonem Adam a dort od Upekla. Těm se prostě nedalo odolat:-)! Díky nim se částka vyšplhala tam, kam se vyšplhala.
Celé to bylo spontánní, jednoduchý, příjemný, transparentní, naprosto neprofesionální, ale o to víc opavdový.
A proto to bylo tak úspěšný.


PS: Težko hledám slova, raději koukněte na fotky a přečtěte si, co napsala Honzovo žena Nela.
Všechny fotky najdete zde→ KLIK.


Foto: Lucky


 Holky, díky!!!Foto: Lenka Drápalová


2 komentáře:

  1. Spojení "umírající děti" mě naprosto děsí. Úžasná akce, krásné fotky. Jako vždy....

    OdpovědětVymazat
  2. Těžko se to psalo, ale má to váhu a nemá cenu to změkčovat.
    Děkuju za komentář:).
    L♥

    OdpovědětVymazat