neděle 14. června 2015

POLEDNÍ KLID

Naučila jsem se žít s denním předstihem. 
Já nevím jak vy, ale já s dětmi za zadkem nejsem schopná nic udělat. Nakonec to vždycky skončí pláčem, nebo připálenou večeří, a to si o sobě myslím, že jsem více než schopná dělat několik věcí najednou. A tak.... Když děti večer usnou, uklidim linku, nacpu a zapnu myčku, vymeju lahvičky, naplnim krabičky, pověsim prádlo, uvařim na druhý den, napíšu příspěvek na blog a odpovim na komentáře. Ono se to zase změní, ale momentálně má Šušu naprostou euforii z chození, a tak běhá jako Forest Gump. Tam, zpátky, nahoru, dolu, bum, bác, prásk, nahoru, tam - bůhví kam. Jedinou chvílí, kdy se na chvilku zastaví, je když tlačí bobek. Naštěstí hodně jí, tak docela často tlačí. To si aspoň stihnu vyčistit zuby, publikovat příspěvek a někdy i sjet Fb, instagram a ostatní blogy. Po dopoledním směně upadá Šušu na hodinu a půl do mrákot a já? Já usedám k Sama doma a pak následuje Doktorka Quinnová. Jo:-)! Fakt, Sully a Michaela!! Nekecam. Pravda, je to trochu zamžený, ale už jsem si tak nějak zvykla (s Bohyní jsem sjížděla McLeodovy dcery). Ohřeju si nějakej zbytek od večeře, dám si nohy hore, zapnu počítač, jim, ťukam, koukam a restartuju....A co děláte vy, když vaše děti spí??? 


Foto: https://www.pinterest.com/pin/378232068680676176/


20 komentářů:

 1. Poslední dobou spím - aspoň na chvíli - se Sárou taky. Chodím spát kolem 2. ráno, tak pak odpo prostě musím jít taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, pošťák... ten už mě párkrát vzbudil. :-)) A díky, se těším.
   Jinak my doma TV nemáme, ale dnes jsme byli po poledni u zubařky a v čekárně zrovna na obr plazmě dávali Doktorku. :-) Já si na ten seriál nevzpomněla už pěkně dlouho, až dnes díky tobě, a kousek jsem dokonce i viděla. :-)) Jako děcko/slečna jsem se na něj ráda dívala.

   Vymazat
 2. McLeodovy dcery!!! už jsem na ty holky skoro zapomněla... každý den, Sama doma a pak ony... moje chvilka, moje hodinka... to už ani není pravda, až se mi po tom všem teď zastesklo... Užívej si to! m.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hoky byly skvělý!!! Z "doktorky" jsem byla nejdřív zklamaná, ale nakonec jsem si zvykla, pro restart - ideální:-)....

   Vymazat
 3. Když uspávám Sebíka, tak si lehnu vedle něj a hraji starší dceři na tabletu hry :-) Já ostuda, ale je to jen na chvilku než zabere, pak už valím dodělávat resty co se mi tu hromadí, protože se třemi dětmi za zadkem se nic nedá udělat, snad jen sledovat ten nepořádek co nikdy nemizí. Jednu dobu jsem si pouštěla telku a v klidu si dávala kafe, ale to jsem pak nic nestíhala, tak radši ani "bednu" nezapínám :-D
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tablet? Klid!!! Já mobil a pinterest:-D. A někdy vedle ní usnu a už nevstanu....

   Vymazat
 4. No, byly časy, kdy jsem během šlofíčků stihla leccos včetně vlastního spánku, Dr. Quinnové, žehlení, přejedení, pročtení celého Tvého bloku (a to jsem ho našla se slušným skluzem!). Ale jsme teď v očistcové fázi 8.měsíců - 1,5 roku, denní šlofíček lze vyvolat nejspolehlivěji jen jízdou - takže z toho pro mě plyne, že buď řídím, nebo tlačím kočárek. Tedy i když jsem vypustila nadbytečné úkony jako žehlení, přejíst se nestíhám a na blok jen tak občas kuk. Takže pápá, Dr. Quinnová...dneska máme světlejší den - doháníme noc, ale obávám se, že do Colorada to už nedotáhnem :-) Tak pak dej vědět, koho dneska Michaella zachránila :-) Zdravím. Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Áááááá, tak už chápu absenci mých oblíbených komentářů:-D. Stýskalo se mi!!! Kdy Vás čeká dovršení 1,4 roku, kdy se zase můžu těšit?
   PS: Dnes to byla nuda a ještě mi(nám) to o hodinu posunuli.

   Vymazat
 5. Luci, tak to mě pobavilo :) u mně je to to samé totiž, Dr.Quinnovou jsem milovala jako děcko a ted jsem se k ni nostalgicky vrátila :) taky u mně jede Sama doma a pak Dr.Quinn, ovšem ja u toho ještě šiju, takže kolikrát neslyším ani o co tam go :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to plytký, je to starý, je to zamžený, ale já to mám prostě ráda.

   Vymazat
 6. Bože to byly zlatý časy, McLeodovy dcery a spaní dětí po o. Hlavně žádná náročná témata, myslím artové filmy, zprávy apod. Užívej si, utíká to taaak rychle. Mějte se fajn...marcela z.

  OdpovědětVymazat
 7. Našlapuju tiše po špičkách a uklízim neukliditelný, po těch pěti (počítám i manžela - ten to umí taky...) dokud neni uklizeno alespoň v takovém stavu, abych si mohla dát v klidu kafe a juknout na blogy. Ve větším nepořádku totiž nejsem schopná psychicky vypnout a odpočívat... jsem hrozná... přeju krásné odpočívání :o))

  OdpovědětVymazat
 8. Moje děti už po obědě nespí :-( Tak si to užívej!

  OdpovědětVymazat
 9. Jo, u prvního syna bylo hej, to dokonce i ty McLeodovy dcery byly! Ale tohle zvíře spí doma maximálně 20 minut v kuse, takže všechno dělám za pochodu a s ním. Mám v každém pokoji roztahané věci, které můžu udělat když je vzhůru, a v krátké fázi jeho šlofíčku se snažím pouklízet vše kam patří. Zatím se celkem daří, ale nejhorší je když jsou doma oba a ten starší chce využít těchto vzácných chvilek na to abych si sním hrála :)

  OdpovědětVymazat
 10. Luci,
  je to záhul, znám to velmi dobře :o) Vychutnávej každou volnou minutku, co to jde. Plnými doušky.
  Krásné dny
  Katka ze ZEMĚ ZA DUHOU ♥

  OdpovědětVymazat
 11. Já teda večer neudělám nic. Naše děti usínají až kolem desáté. Takže jsem to obrátila. Pouklízet kuchyň hned po večeři (s nima, každý už má svůj malý úkol, kde může pomoct). Pak čtení pohádek. A pak si nekompromisně lehnu u nich a zatímco oni si spolu ještě (plus mínus potichu) hrajou, já čtu blogy a píšu svůj, prohlížím Pinterest a dělám si iluze, že podle něj někdy něco ušiju. V deset (když usnou) jdu dolů, řeknu manželovi dobrou noc a jdu spát ;-) Hned je člověk odpočatější...

  OdpovědětVymazat